Aestus sp. z o.o. Dystrybucja oraz instalacje w oparciu o pompy ciepła Thermia Szwedzka jakość i skandynawski design. Jako jedyne źródło ciepła, pompy ciepła posiadają maksymalnie klasę energetyczną A++. Jako część zintegrowanej instalacji mogą być zaliczone nawet do klasy A+++. Natomiast żaden podgrzewacz wody (opalany olejem, gazem, czy biomasą) nie uzyskuje oceny wyższej niż A. W niektórych przypadkach może to być zaledwie klasa C lub D.

O POMPACH WIEMY WSZYSTKO

Grzejemy  od 25 lat

 

Możliwości pomp ciepła

 

Pompa ciepła jest jednym z najefektywniejszych rozwiązań grzewczych, mających zastosowanie w budownictwie jedno, wielorodzinnym oraz przemysłowym. Pompa ciepła wykorzystując, skumulowaną w gruncie energię słoneczną dla potrzeb ogrzewania i chłodzenia, chroni nasze środowisko naturalne. Słońce poprzez swoją aktywność wytwarza bardzo dużo darmowej energii, która poprzez kumulację w gruncie, powietrzu i wodzie może być wykorzystywana do ogrzewania. Pompa ciepła pozwala wykorzystać to skumulowane ciepło na tyle efektywnie, że koszty ogrzewania mogą zostać obniżone nawet o 75%.Woda jest najpopularniejszym dystrybutorem stosowanym w Europejskich systemach grzewczych. Systemy te bazują na dwóch rozwiązaniach jakimi są wodne ogrzewanie podłogowe oraz ogrzewanie grzejnikowe (czasami wodne ogrzewanie ścienne). Temperatura zasilania przy wykorzystaniu tych systemów rozkłada się następująco: Wodne ogrzewanie podłogowe temperatura zasilania 30-35 °C,Ogrzewanie grzejnikowe temperatura zasilania 45-55°CO obecnie, niskotemperaturowe grzejniki są projektowane aby uzyskać maksymalną moc grzewczą przy temperaturze 45-55°C, natomiast dla systemów ogrzewania podłogowego temperatura ta wynosi30-35°C. Ponieważ pompa ciepła pracuje najefektywniej w momencie gdy różnica pomiędzy temperaturą dolnego źródła a systemem centralnego ogrzewania jest niska, temperatura zasilania systemu grzewczego powinna być utrzymywana na najniższym możliwym poziomie. Podsumowując, pompa ciepła może współpracować zarówno z ogrzewaniem grzejnikowym jak i podłogowym - jednak to ogrzewanie podłogowe obniży koszty energii w większym stopniu. Żądana temperatura wewnętrzna jest regulowana poprzez zmianę krzywej grzewczej w regulatorze pogodowym. Komputer oblicza na jej podstawie temperaturę zasilania instalacji. Kalkulacja jest przeprowadzania przy wykorzystaniu temperatury panującej na zewnątrz przy porównaniu ze zmiennymi, czyli krzywą grzewczą oraz temperaturą pokojową. Czym niższa jest temperatura panująca na zewnątrz, tym wyższa będzie temperatura zasilania instalacji. Ustawienie krzywej grzewczej powinno uwzględniać rodzaj instalacji centralnego ogrzewania wykonanej w budynku. Prawidłowe ustawienie krzywej grzewczej zadba o przyjemny klimat w domu a co ważniejsze bedzie miało znaczący wpływ na oszczędność energii. Indywidualne ustawienie dla każdego pomieszczenia w domu może być również uzyskane poprzez zastosowanie termostatów grzejnikowych lub bezprzewodowego systemu sterowania ogrzewaniem podłogowym.

 

Wytwarzanie gorącej wody

 

Pompa ciepła zapewnia dostawę żądanej ilości ciepłej wody użytkowej. Oczywiście istotne jest, aby pompa ciepła wytwarzała ciepłą wodę efektywnie. Około 20% energii wytwarzanej przez pompę ciepła jest zużywane na potrzeby ciepłej wody użytkowej. Dlatego ważne jest, aby ciepła woda była dostępna "szybko", szczególnie przy dużym poborze oraz aby jej przygotowanie odbyło się możliwie najniższym kosztem.

Właściwie dobrana pompa ciepła powinna wytwarzać odpowiednią ilość ciepłej wody przy możliwie jak najwyższej rocznej efektywności. Nie ma przeciwwskazań do zwiększenia temperatury wody bieżącej z 50–60°C do 65°C.  Jednakże, tak gorąca woda nie jest wymagana. Roczna efektywność znacznie maleje z każdym stopniem powyżej wymaganej temperatury. Ponadto pompa ciepła, która nie wytwarza niepotrzebnie zbyt gorącej wody, pracuje o wiele dłużej.

 

Komfort z gorącą wodą

 

Danfoss opracował technologię szybkiego wytwarzania dużych ilości gorącej wody bez zużywania dodatkowej energii.

Podstawą tej technologii jest efektywna energetycznie wymiana ciepła, dzięki warstwowemu podgrzewaniu wody w zasobniku. Technologia nazywa się TWS (Tap Water Stratification) i zapewnia najlepszą produkcję ciepłej wody, dostępną na rynku. Pompy wykorzystujące TWS dostarczają w krótkim czasie duże ilości gorącej wody, przy zachowaniu doskonałej wydajności.

 

Korzyści:

 

+ 15 % więcej ciepłej wody przy wykorzystaniu tych samych zasobów energii

150 % szybciej przygotowana ciepła woda użytkowa

pompa ciepła, podgrzewacz wody oraz system regulacji tworzą zoptymalizowany system pracujący efektywnie przy najniższych możliwych kosztach

zbiornik z technologią TWS jest w standardowym wyposażeniu pomp ciepła: DHP-H, DHP-C, DHP-A, DHP-AL z zasobnikiem 180 l / również z serii Opti

standardowe wyposażenie zewnętrznych zasobników DWH / DWH Opti o pojemności 200 i 300 litrów

 

Chłodzenie domu

 

Pompa ciepła może zarówno ogrzewać, jak i chłodzić Twój dom

Jeżeli na zewnątrz jest zimno, potrzebne jest ogrzewanie, a kiedy ciepło - oczywiście chłodzenie !

Pompa ciepła zapewni i jedno i drugie . Może ona bowiem nie tylko ogrzewać, ale i chłodzić. Pozwala to na utrzymanie komfortu cieplnego przez cały rok. Pompa ciepła jest kompleksowym rozwiązaniem, które dba o perfekcyjny klimat w Twoim domu przez okrągły rok. Dzięki naszym pompom ciepła (oprócz pompy powietrznej) można także chłodzić budynek. Stosując tzw. chłodzenie pasywne (bierne) zużywamy nawet mniej energii niż kilka zapalonych żarówek. Jeżeli potrzebne jest dodatkowe chłodzenie, sprężarka może zostać włączona, aby zwiększyć efekt chłodzenia. Nazywa się to chłodzeniem aktywnym. Nadal jednak system z pompą ciepła jest bardziej efektywny, niż tradycyjna klimatyzacja.

 

Przy pomocy wszystkich — z wyjątkiem powietrznych — pomp ciepła można obecnie schłodzić wnętrze domu w trybie pasywnym, przy bardzo niskich kosztach. Dziej się tak, ponieważ chłodzenie pasywne nie wymaga więcej energii niż dwie żarówki. Jeśli chłodzenie pasywne nie wystarczy, pompy ciepła Danfoss są w stanie wytworzyć dodatkową, aktywną moc chłodzącą przy wykorzystaniu sprężarki, co może być bardziej wydajne niż inne systemy na rynku, wykorzystujące osobne agregaty chłodzące.

 

Chłodzenie pasywne

 

Przyjemnie jest w lecie przebywać w chłodnym domu. Dlaczego nie zastosować pompy ciepła?  W naszych nowoczesnych, dobrze ocieplonych budynkach miesiące letnie potrafią być prawdziwym utrapieniem. Chociaż klimatyzacja pozwala uwolnić się od tego dyskomfortu, to zastosowanie pomp ciepła jest o wiele wydajniejszym, czystszym i bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Ponieważ chłodzenie pasywne uzyskujemy dzięki płynowi krążącemu w gruntowym wymienniku ciepła Czynnik obiegu dolnego źródła krążący przez wężownice w gruncie, chłodzi dom, przy koszcie zużywanej energii niższym niż koszt zasilania kilku żarówek. Tę metodę chłodzenia pasywnego można wykorzystać w przypadku każdej pompy ciepła firmy Danfoss z wyjątkiem  pomp powietrznych.

 

Chłodzenie aktywne

 

Chłodzenie pasywne jest zazwyczaj wystarczające, jednak w wyjątkowo gorące dni może być uruchomione dodatkowe chłodzenie, aktywne przez włączenie sprężarki. Chłodzenie aktywne z zastosowaniem pompy ciepła jest bardziej efektywne niż tradycyjna klimatyzacja, dzięki mniejszemu zużyciu energii. Chłodzenie aktywne wymaga montażu dodatkowego modułu. Pomimo tego, że rozwiązanie to nie jest tak oszczędne, jak chłodzenie pasywne, to ta metoda chłodzenia jest z kolei wydajniejsza od tradycyjnych systemów klimatyzacji. W przypadku systemów chłodzenia aktywnego konieczne będzie dołączenie wyposażenia dodatkowego w postaci modułu chłodzącego (pasywny/aktywny).Systemem rozprowadzającym chłodzenie może być układ grzejnika (klimakonwektory) lub systemy ogrzewania podłogowego.

 

Ogrzej swój basen

 

Jeżeli szukasz rozwiązania, które efektywnie podgrzeje wodę w Twoim basenie, rozważ zastosowanie pompy ciepła.

Z pewnością, zdecydowałeś się wybudować basen z wielu powodów takich jak: relaksacja, zabawa z rodziną, aktywny wypoczynek, czy z powodów terapeutycznych. Jednak, aby móc korzystać z basenu cały rok konieczne jest zastosowanie systemu ogrzewania wody. W przypadku tak kosztownej inwestycji, efektywność, co więcej miesięczne koszty funkcjonowania systemu, powinny być możliwie najniższe. Dlaczego pompa ciepła jest najefektywniejszym, pod względem kosztów funkcjonowania, rozwiązaniem dla ogrzewania basenu: efektywność pompy ciepła osiąga pomiędzy 500-600%, powietrzna pompa ciepła w słoneczny dzień może osiągnąć COP na poziomie 5-6, co oznacza, że z 1 kW energii elektrycznej pompa ciepła wytworzy 5-6 kW energii cieplnej w postaci ciepłej wody pompa ciepła może podgrzewać Twój basen w lecie a dom w zimie (system solarny, nie) gdy temperatura na zewnątrz osiąga pomiędzy 10 - 20 C w pochmurny dzień, pompa ciepła wciąż pracuje efektywnie, podgrzewając wodę w basenie

pompa ciepła jest bardzo trwałym rozwiązaniem i może pracować nawet przez 25 lat .

Aestus

 

Aestus

41-902 Bytom

ul.W.Kilara 4C

Poland 

Masz pytanie? Zadzwoń!

Całotygodniowe wsparcie

530 600 590