Aestus sp. z o.o. Dystrybucja oraz instalacje w oparciu o pompy ciepła Thermia Szwedzka jakość i skandynawski design. Jako jedyne źródło ciepła, pompy ciepła posiadają maksymalnie klasę energetyczną A++. Jako część zintegrowanej instalacji mogą być zaliczone nawet do klasy A+++. Natomiast żaden podgrzewacz wody (opalany olejem, gazem, czy biomasą) nie uzyskuje oceny wyższej niż A. W niektórych przypadkach może to być zaledwie klasa C lub D.

O POMPACH WIEMY WSZYSTKO

Grzejemy od 25 lat

Zasada pracy pompy ciepła:

 

Gruntowe pompy ciepła działają na prostej zasadzie. Za pośrednictwem procesu chłodniczego przekazują energię zgromadzoną w gruncie do instalacji grzewczej.

 

Ziemia posiada zdolność akumulacji ciepła. Zgromadzoną energię przy pomocy odwiertu, kolektora z płynem niezamarzającym i pompy ciepła można z łatwością wykorzystać do ogrzewania pomieszczeń, ciepłej wody użytkowej i do chłodzenia. W ten naturalny sposób uzyskujemy idealny komfort cieplny, zyskując spore oszczędności i minimalizując negatywne oddziaływanie na środowisko.

 

Czynnik*) obiegu dolnego źródła, płynąc w wężownicy, odbiera energię cieplną z gruntu, powietrza lub wody.

W parowniku pompy podgrzany czynnik obiegu dolnego źródła oddaje ciepło zimnemu czynnikowi chłodniczemu**) obiegu wewnętrznego pompy ciepła. Czynnik chłodniczy podgrzewa się i odparowuje, stając się gazem. Gaz zostaje sprężony przez sprężarkę. Wytworzone w tym procesie ciepło jest przekazywane w skraplaczu do systemu instalacji centralnego ogrzewania budynku.

 

*) Czynnik obiegu dolnego źródła jest cieczą niezamarzającą, np. mieszaniną wody i alkoholu lub glikolu.             **) Ze względu na ochronę środowiska stosowane są obecnie freony hydrofluorowęglowodorowe (HFC) zamiast

niebezpiecznych dla warstwy ozonowej freonów  wodorochlorofluorowęglowodorowych (HCFC); czynnik chłodniczy znajduje się w obiegu zamkniętym w pompie ciepła i nie ma kontaktu z otoczeniem .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pompa ciepła

 

Jest w stanie wytworzyć dużo więcej energii cieplnej niż sama pobiera do działania swojego układu. Dzięki wykorzystaniu wymiennika ciepła pobierającego darmową energię ze środowiska naturalnego 3/4 wytwarzanej energii, to darmowa energia słoneczna skumulowana w gruncie wodzie i powietrzu.

Stosując pompę ciepła możesz pozyskiwać energię ze źródeł naturalnych (powietrza, wody, gruntu) do ogrzewania lub chłodzenia Twojego domu. Dotyczy to także podgrzewania wody.

 

 

Sześć razy bardziej wydajne

 

Wybór najlepszej pompy ciepła dla Twoich potrzeb zależy od indywidualnych potrzeb i od zasobów dostępnych w pobliżu domu. Wszystkie oferowane przez nas pompy ciepła mogą znacznie obniżyć zużycie energii. Tak naprawdę pompy ciepła mogą być sześć razy bardziej wydajne energetycznie niż najbardziej wydajny kocioł gazowy lub olejowy.

 

 

W jaki sposób oszczędzają energię

 

Rosnące ceny oleju i gazu spowodowały, że wiele osób przeszło na pompy ciepła jako bardziej niezawodne i bardziej opłacalne rozwiązanie dostarczające energię. Pompy ciepła wykorzystują darmową energię ze środowiska. Możesz zastąpić swój cały system wykorzystujący paliwa kopalne na rozwiązanie z pompą ciepła i zapomnieć o problemach z dostawami. Po zamontowaniu pompy jedyny faktyczny koszt to cena energii elektrycznej zasilającej pompę.

 

 

 

O pompach

Żródła ciepła

Przed zakupem

Broszury PDF

Możliwości

Filmy

Aestus

 

Aestus

41-902 Bytom

ul.W.Kilara 4C

Poland 

Masz pytanie? Zadzwoń!

Całotygodniowe wsparcie

530 600 590