Aestus sp. z o.o. Dystrybucja oraz instalacje w oparciu o pompy ciepła Thermia Szwedzka jakość i skandynawski design. Jako jedyne źródło ciepła, pompy ciepła posiadają maksymalnie klasę energetyczną A++. Jako część zintegrowanej instalacji mogą być zaliczone nawet do klasy A+++. Natomiast żaden podgrzewacz wody (opalany olejem, gazem, czy biomasą) nie uzyskuje oceny wyższej niż A. W niektórych przypadkach może to być zaledwie klasa C lub D.

O POMPACH WIEMY WSZYSTKO

Grzejemy  od 25 lat

Dowiedz się, jak można odczytać aktualne temperatury w systemie ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej monitorowane przez sterownik pompy ciepła.
Dowiedz się, jak łatwo można zmienić wartość temperatury pomieszczenia. Opcja ta umożliwia tymczasową zmianę temperatury pomieszczenia, aby dostosować ja do aktualnych potrzeb. Temperatura pomieszczenia powinna normalnie być wykorzystywana jako tymczasowe odstępstwo od podstawowej krzywej grzewczej, która optymalizuje użytkowanie pompy ciepła przez cały rok.
Krzywa grzewcza decyduje o tym, ile ciepła zostanie wyprodukowane przez pompę ciepła przy różnych temperaturach zewnętrznych w celu uzyskania wymaganego komfortu w pomieszczeniach. Dobrze ustawiona krzywa grzewcza zapewnia komfort i minimalizuje zużycie energii przez cały rok. Dowiedz się, jak dostosować tę krzywą.

Przy pewnych temperaturach zewnętrznych, zazwyczaj w zakresie od +5 °C do -5 °C, można w celu większego komfortu precyzyjniej ustawić krzywą grzewczą. Dowiedz się, jak to zrobić.

 

 

Choć w większości domów z pompami ciepła są one ustawione na regulację automatyczną zarówno dla wygody, jak i bezpieczeństwa, to jednak jest możliwe ustawianie poszczególnych trybów pracy. Można np. ustawić pompę w tryb samego przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Ten film pokazuje, jak to zrobić.
W niektórych sytuacjach pompa ciepła może przestać działać, co sprawi że na ekranie sterownika pokaże się odpowiedni komunikat alarmowy. Zapobiega to zniszczeniu pompy i służy zapewnieniu jej bezpiecznej pracy. Dowiedz się, jak zresetować alarm. Jeżeli alarmu nie można zresetować lub uruchamia się on na nowo, należy skontaktować się z serwisem.
Dowiedz się, jak ustawić temperaturę graniczną. Kiedy temperatura na zewnątrz osiągnie pewien określony poziom, który jest zdefiniowany jako temperatura graniczna, ogrzewanie wewnętrzne zostanie wyłączone, a pompa przełączy się w tryb samego przygotowywania ciepłej wody użytkowej.
Sterownik umożliwia sprawdzenie czasu pracy pompy ciepła. Film pokazuje, jak należy odczytywać czas pracy sprężarki, ogrzewania pomocniczego i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.
Kontaktując się z serwisem, warto znać tzw. „wartość integral”. „Wartość integral” to zaawansowany algorytm do zarządzania produkcja ciepła, określa on zapotrzebowanie na ciepło na podstawie zsumowanych odchyłek temperatury.
Jeżeli z jakiegoś powodu wystąpi potrzeba tymczasowego skorzystania z ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody użytkowej bez konieczności uruchomienia sprężarki – np. w przypadku jej awarii – można przestawić pompę w tryb pracy ogrzewania pomocniczego. Dowiedz się, jak to zrobić.
Aestus

 

Aestus

41-902 Bytom

ul.W.Kilara 4C

Poland 

Masz pytanie? Zadzwoń!

Całotygodniowe wsparcie

530 600 590