Aestus sp. z o.o. Dystrybucja oraz instalacje w oparciu o pompy ciepła Thermia Szwedzka jakość i skandynawski design. Jako jedyne źródło ciepła, pompy ciepła posiadają maksymalnie klasę energetyczną A++. Jako część zintegrowanej instalacji mogą być zaliczone nawet do klasy A+++. Natomiast żaden podgrzewacz wody (opalany olejem, gazem, czy biomasą) nie uzyskuje oceny wyższej niż A. W niektórych przypadkach może to być zaledwie klasa C lub D.

O POMPACH WIEMY WSZYSTKO

Grzejemy  od 25 lat

Ciepło do ogrzewania jest wszędzie

 w powietrzu, wodzie, podłożu skalnym oraz gruncie

 

Energia jest zmagazynowana wokół Twojego domu. Te zasoby energii są stałe uzupełniane energią promieniowania słonecznego. Energia magazynowana jest w podłożu skalnym, gruncie, wodach gruntowych i powierzchniowych oraz w powietrzu. Firma nasz oferuje pompy ciepła pozyskujące tę zmagazynowaną w źródłach energię i dostarczających ciepło do ogrzewania i ciepłej wody. Przy zastosowaniu pompy ciepła, 2/3 energii potrzebnej do ogrzewania i ciepłej wody jest darmowe.

 

W tym przypadku pompa ciepła wykorzystuje energię słoneczną zmagazynowaną w podłożu skalnym (głębszych warstwach gruntu). Energia ta służy następnie do ogrzewania budynku i wody użytkowej. Jest to najbardziej popularne rozwiązanie. Rury znajdują się w jednym lub kilku otworach w podłożu skalnym o głębokości 50-200m.

 

Pompa ciepła wykorzystuje energię słoneczną zmagazynowaną w gruncie, poprzez ułożoną w nim wężownicę. Jeżeli podłoże skalne jest głęboko, albo są inne powody, aby nie wiercić otworów - należy wybrać takie rozwiązanie. Rura jest układana na odpowiedniej głębokości na powierzchni działki.

 

Pompa ciepła wykorzystuje energię słoneczną zmagazynowaną w wodzie, poprzez wężownicę ułożoną na dnie jeziora lub cieku wodnego. Wężownica spoczywa na dnie pod własnym ciężarem. Zasada jest taka sama, jak dla wymiennika gruntowego.

 

Pompa ciepła wykorzystuje ciepło wód gruntowych. Woda jest pompowana z odwiertu, sięgającego wód gruntowych do wymiennika ciepła. W wymienniku następuje odzysk energii, a następnie poprzez inny odwiert woda wtłaczana jest z powrotem do wód gruntowych.

Aestus

 

Aestus

41-902 Bytom

ul.W.Kilara 4C

Poland 

Masz pytanie? Zadzwoń!

Całotygodniowe wsparcie

530 600 590